Německý mediální magnát Kirch vyhlásil bankrot

Nejvýznamnější podnikatel v německých elektronických médiích Leo Kirch oznámil soudu platební neschopnost. Kirch gruppe zaměstnává více než 10 tisíc lidí, vlastní práva k tisícům filmů a také na přenosy japonsko-korejského mistrovství světa v kopané. Podle berlínského zpravodaje Českého rozhlasu Davida Šťáhlavského jde od března už o třetí kolaps německých ekonomických gigantů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

satelitní anténa | Foto: Pavel Janota

Dva ze tří zkrachovalých gigantů sídlí v Bavorsku, kde vládne Schröderův volební vyzyvatel Edmund Stoiber. Situace kolem Kirch grouppe se liší v tom, že věřitelské banky hodlají zachránit prosperující divize koncernu. Přesto se Německo, které samo expanduje na zahraniční mediální trhy, zřejmě neubrání příchodu dravých magnátů z Austrálie a Itálie.

"Německo je svobodný stát s tržní ekonomikou, jsme v zásadě otevřeni všem zahraničním investorům," řekl na tiskové konferenci v Berlíně kancléř Gerhard Schröder. V zásadě proto nic nenamítá proti tomu, aby Rupert Murdoch zavedl v Německu placenou televizi jako v Británii, avšak aktivity magnáta Silvia Berlusconiho považuje za problematické vzhledem k jeho postavení italského premiéra.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme