Německým bankám hrozí další mnohamiliardové ztráty

Německým bankám zřejmě hrozí další ztráty ve výší mnoha miliard eur. Podle informací týdeníku Der Spiegel totiž finanční ústavy u našich západních sousedů zatím odepsaly jen zlomek nekvalitních cenných papírů. Jejich celková hodnota přitom může dosahovat až astronomických 300 miliard eur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bankrot, krize | Foto: Free Stock Photos

Jen asi čtvrtinu těchto tzv. "toxických" cenných papírů, které souvisejí s americkými hypotečními a studentskými půjčkami, zatím německé bankovní domy odepsaly. Podle Spiegelu to vyplývá z průzkumu u dvaceti největších bank, který si nechala zhotovit Německá centrální banka spolu s Úřadem pro dohled nad finančními trhy.

Spolkové ministerstvo financí vychází z předpokladu, že celková hodnota rizikových cenných papírů v německém bankovním sektoru může dosahovat až jednoho biliónu eur.

Média spekulují o tom, že by nové informace mohly urychlit debatu o vzniku tzv. ,bad bank', tedy státního finančního ústavu, který by nekvalitní cenné papíry odkupoval. Ministr financí Peer Steinbrück ale politicky a ekonomicky vznik takové banky zatím odmítá.

Přečtěte si také:
Hospodářská krize dolehla i na německý pornoprůmysl
Německá banka Hypo Real Estate má znovu vážné potíže

Jiří Hošek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme