Nesouhlas s aktivací Temelína!

Spuštění Temelína doprovázejí protesty rakouských politiků a aktivistů a ministryně zahraničí Benita Ferrerová-Waldnerová prosadila zařazení Temelína na pořad dnešního jednání šéfů diplomacií Evropské unie v Lucemburku. Podle prezidenta Havla by ale Temelín neměl zkomplikovat vstup ČR do unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proti postupu rakouské ministryně se ale rázně ohradil předseda ODS a Poslanecké sněmovny Václav Klaus. Považuje rakouskou reakci vůči Temelínu za neadekvátní a jeho osobně uráží. Bez větších obav hodnotí postup Rakouska vicepremiér Vladimír Špidla: "Ve svobodné společnosti, jako je Evropa, má každý právo prosazovat své názory. Rakousko má vyhraněný názor na jadernou energetiku a vyhraněný názor na Temelín. Jsem přesvědčen, že zásadní odmítání jaderné energie je slepou uličkou. A jsem přesvědčen o tom, že poměrně rychle se ukáže, že je to cesta, která přináší Rakousku značnou nevýhodu.Ale to, že Rakušané využívají těch možností a práv, které mají, se mě nijak nedotýká a považuji to za normální,".

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme