Nesouhlas s aktivací Temelína!

Spuštění Temelína doprovázejí protesty rakouských politiků a aktivistů a ministryně zahraničí Benita Ferrerová-Waldnerová prosadila zařazení Temelína na pořad dnešního jednání šéfů diplomacií Evropské unie v Lucemburku. Podle prezidenta Havla by ale Temelín neměl zkomplikovat vstup ČR do unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proti postupu rakouské ministryně se ale rázně ohradil předseda ODS a Poslanecké sněmovny Václav Klaus. Považuje rakouskou reakci vůči Temelínu za neadekvátní a jeho osobně uráží. Bez větších obav hodnotí postup Rakouska vicepremiér Vladimír Špidla: "Ve svobodné společnosti, jako je Evropa, má každý právo prosazovat své názory. Rakousko má vyhraněný názor na jadernou energetiku a vyhraněný názor na Temelín. Jsem přesvědčen, že zásadní odmítání jaderné energie je slepou uličkou. A jsem přesvědčen o tom, že poměrně rychle se ukáže, že je to cesta, která přináší Rakousku značnou nevýhodu.Ale to, že Rakušané využívají těch možností a práv, které mají, se mě nijak nedotýká a považuji to za normální,".

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme