Nespokojení zemědělci chtějí jednat s předsedou vlády Jiřím Paroubkem

O schůzku s premiérem opakovaně žádají nespokojení zemědělci. Tvrdí, že jsou bez peněz. Po otevření unijního trhu šly totiž výkupní ceny dolů a navíc Brusel odmítl žádost českých agrárníků o dřívější výplatu evropských dotací. Jiří Paroubek jednání neodmítá, ale uskuteční se nejdříve příští týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zemědělské stroje | Foto: Jan Rosenauer

Pokud zemědělcům stát od hrozícího kolapsu nepomůže, budou protestovat. Pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál to uvedl prezident Agrární komory Jan Veleba:

"Problém, který máme, přesahuje možnosti resortu. Já trvám na jednání s panem premiérem za účasti pana mistra zemědělství. Naposledy jsem žádost, v pořadí třetí, posílal včera večer panu premiérovi mailem, protože situace v terénu je výbušná a mělo by se jednat."

Schůzku se zemědělci ministerský předseda Paroubek sice neodmítá, ale čas bude mít nejdříve až příští týden. Rozhodně ale odmítá jednat pod tlakem.

Ministr zemědělství Petr Zgarba řekl, že se bude snažit víc peněz pro svůj resort získat. Nic konkrétního ale prý slíbit nemůže: "Já na to nemůžu říct nic, to je věcí zemědělských podnikatelů a Agrární komory. Předpokládám, že každý normální člověk jedná a řeší své problémy jednáním."

Související články:
Krizový štáb Agrární komory bude jednat o problémech zemědělců
Zemědělci chtějí obnovit vstupní rozhovory s Evropskou unií

Vít Dvořák, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme