Netlifx chce vydat dluhopisy za 45 miliard korun. Letos do pořadů plánuje investovat přes 180 miliard

Největší placená internetová televize Netflix hodlá vydat dluhopisy v hodnotě dvou miliard dolarů (téměř 45 miliard Kč). Výtěžky z prodeje cenných papírů nominovaných v dolarech a eurech jí mají pomoci financovat tvorbu původních filmů a televizních pořadů, do nichž chce letos investovat přes osm miliard dolarů (přes 180 miliard korun), o dvě miliardy dolarů více než loni, napsal list Financial Times.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Internetová televize Netflix | Zdroj: Reuters

Z prodeje dluhopisů firma letos v dubnu získala 1,9 miliardy dolarů, loni v říjnu pak 1,6 miliardy.

Netflixu stouply tržby i zisk. Počet nových předplatitelů ale nedosáhl očekávání

Číst článek

Společnost Netflix minulý týden ohlásila překvapivě vysoký růst zisku i počtu odběratelů ve třetím čtvrtletí, což sice zmírnilo obavy z její budoucnosti, řada analytiků ale varuje před tempem, jakým firma utrácí. Celkový dluh k 30. září činil 11,83 miliardy dolarů. Dlouhodobé zadlužení se zvýšilo na 8,3 miliardy dolarů z 6,5 miliardy koncem roku 2017. Na úhradu úroků firma za letošních prvních devět měsíců vydala 291,6 milionu dolarů, zatímco za celý rok 2017 to bylo 238 milionů.

Rating Netflixu se pohybuje ve spekulativním pásmu. Agentura Moody’s společnost hodnotí na Ba3 a agentura Standard & Poor's na BB-.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme