Nezaměstnanost je u nás nejnižší za posledních 12 let

Bez práce je v Česku nejméně lidí za posledních 12 let. Míra nezaměstnanosti vypočtená podle metodiky Mezinárodní organizace práce ve třetím čtvrtletí klesla meziročně o 0,8 procentního bodu na 4,3 procenta. České firmy tak zatím pod vlivem finanční a hospodářská krize nepropouštějí. Podle analytiků začne nezaměstnanost stoupat až v příštím roce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nezaměstnanost | Foto: Věra Luptáková

Finanční a hospodářská krize se na pracovním trhu projeví se zpožděním až v příštím roce, říká analytik Komerční banky Jan Vejmělek:

"My očekáváme, že v průběhu roku 2009 skutečně dojde k tomu, že na trh práce se začne promítat nižší hospodářský růst české ekonomiky. My vidíme ten největší negativní dopad ve druhé polovině příštího roku. V horizontu příštího roku dokonce očekáváme zvýšení míry nezaměstnanosti v rozsahu mezi půl až procentním bodem."

Nezaměstnanost v Evropské unii v září mírně vzrostla ze srpnových 6,9 procent na nynějších sedm procent. Dnes o tom informoval statistický úřad Eurostat. V zemích Unie, které platí eurem, naopak zůstal počet lidí bez zaměstnání na 7,5 procenta.

Tomáš Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme