Nezaměstnanost v Pardubickém kraji přesáhla podle staré metodiky hranici 10 procent

Přes 27 tisíc lidí z Pardubického kraje je bez práce. Nezaměstnanost se oproti loňskému prosinci zvýšila o sedm desetin na 7,7 procenta. Je ale důležité zmínit, že letos počítá ministerstvo práce a sociálních věcí údaje podle nové metodiky, která stanovuje podíl nezaměstnaných na veškerém obyvatelstvu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce | Foto: Filip Jandourek

Podle staré metodiky přesáhla míra nezaměstnanosti 10 procent. Ředitel úřadu práce v Pardubicích Petr Klimpl potvrdil, že tolik lidí bez práce v regionu ještě nebylo.

„Důvodem je jednak sezonnost, v lednu je pravidelně velký přírůstek uchazečů o zaměstnání. Nově jsme v lednu zaevidovali 4200 uchazečů o zaměstnání. Vyřadili jsme 1800 uchazečů. Takže saldo je zhruba 2400 lidí,“ doplnil Klimpl.

Ke zvýšení podílu nezaměstnaných na obyvatelstvu došlo ve všech okresech Pardubického kraje. „Když použiji starou metodiku, tak okresy Svitavy, Chrudim i Ústí nad Orlicí jsou na 10 procentech,“ dodal Klimpl.

Míra nezaměstnanosti v okresech v lednu 2013 | Foto: ČTK

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme