Nezaměstnanost v srpnu klesla, počet volných míst je nejvyšší od roku 2008

Lidí bez práce v česku dál ubývá. Podle Úřadu práce zaměstnání shánělo přes 388 tisíc lidí, o přibližně 62 tisíc méně než loni v srpnu. Meziročně se také zvýšil počet volných pracovních míst. Zaměstnavatelé nabízeli přes 139 tisíc pozic, nejvíce od září 2008. V mezinárodním srovnání mělo Česko podle výsledků za červenec druhou nejnižší nezaměstnanost v Evropské unii po Maltě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce (ilustrační foto) | Foto: Vladan Dokoupil

Podle Úřadu práce se v srpnu situace na pracovním trhu vyvíjela dle očekávání. Po mírném nárůstu v červenci nezaměstnanost opět klesla.

„Navzdory snížené aktivitě na trhu práce během prázdnin nadále rostl počet volných pracovních míst, a to i v regionech, kde je nezaměstnanost nejvyšší. Zároveň klesl počet evidovaných uchazečů o zaměstnání a letošní srpnová hodnota je meziročně nejnižší od roku 2008. To svědčí nejen o dobré kondici české ekonomiky, ale také o dobrých výsledcích českých služeb zaměstnanosti,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD).

Meziměsíční pokles nezaměstnanosti zaznamenalo v srpnu 63 regionů. Největší v okresech Písek, Jeseník a Sokolov. Naopak nezaměstnanost vzrostla ve 14 regionech. Největší nárůst hlásí okres Plzeň-sever, Prostějov a Havlíčkův Brod.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme