Česko 5:0 Lotyšsko

Nezaměstnanost ve Zlínském kraji rapidně vzrostla. Nabídka volných míst je minimální

Nezaměstnanost ve Zlínském kraji dosáhla druhého historického vrcholu od krizového roku 2010. V prvním měsíci letošního roku tam požádalo o práci téměř tři tisíce lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce - ilustrační foto | Foto: Vladan Dokoupil

Podle vedoucí oddělení zaměstnanosti krajské pobočky úřadu práce ve Zlíně Miriam Majdyšové se vývoj vymyká dlouhodobým statistikám.

„Ukazuje se, že situace na trhu práce je teď opravdu dramatická. V podstatě nabídka volných pracovních míst je minimální. Počty uchazečů, kteří opouštějí evidenci úřadu práce, jsou velmi malé a naopak dochází k tomu, že do evidence přichází daleko víc uchazečů o zaměstnání, než bývá pravidlem v tomto období.“

Bez práce je na Zlínsku bezmála 35 tisíc lidí. Na jedno volné pracovní místo připadá 26 uchazečů.

„Nárůst nezaměstnanosti, ke kterému došlo, je částečně zapříčiněn samozřejmě sezónností na trhu práce, ale určitě se tady významným způsobem projevují jiné vlivy, a to je celková ekonomická situace,“ říká Majdyšová.

Do evidence zlínského úřadu práce v průběhu měsíce ledna přišel poměrně velký počet nových uchazečů o zaměstnání.

„Co se týká uchazečů, kteří opustili evidenci úřadu práce, tak tam se jedná zase o údaj, který je nejnižší ve srovnání s jinými ledny předcházejících let,“ dodává Majdyšová.

V lednu evidoval jihomoravský úřad práce více než 70 tisíc nezaměstnaných.

Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme