Trojnásobný mistr světa F1 Niki Lauda koupí aerolinky Niki, které sám založil

Bývalý závodník F1 Niki Lauda znovu získá rakouskou nízkonákladovou leteckou společnost Niki, kterou před lety založil. Rakouští věřitelé jeho nabídku jednomyslně podpořili. Uvádí to úterní oznámení obou insolvenčních správců. Padá tak plánovaný prodej podniku britské skupině International Airlines Group, který už zkomplikovaly soudní spory ohledně řešení insolvence aerolinek.

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trojnásobný mistr světa F1 Niki Lauda | Zdroj: Reuters

Dva soudy v lednu rozhodly, že konkurzní řízení bývalé součásti Air Berlin se přesune z Německa do Rakouska. Otevřely tak dveře dalším zájemcům jako Ryanairu a Laudovi.

Aerolinky Niki koupí za 20 milionů eur majitel British Airways

Číst článek

„Dnes brzy ráno se vítězem transparentního nabídkového řízení stala společnost Laudamotion GmbH," uvádí stručné prohlášení insolvenčních správců Ully Reischové a Lucase Flöthera. Podrobnosti o nabídce zveřejněny nebyly.

Lauda založil firmu Niki v roce 2013, podnik však následně převzala německá letecká společnost Air Berlin, která loni zkrachovala.

Na převzetí aerolinek Niki se v říjnu dohodla největší německá letecká společnost Lufthansa, transakci však zrušila kvůli negativnímu postoji Evropské komise.

Poté se na koupi přepravce dohodla britská letecká skupina International Airlines Group (IAG). Za zkrachovalou firmu nabídla 20 milionů eur (zhruba 508 milionů Kč) a byla ochotna poskytnout jí další finanční prostředky ve výši až 16,5 milionu eur.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme