Nizozemská banka požádala Unii o miliony eur

První velká banka požádala Evropskou unii o pomoc z takzvaného globalizačního fondu. Chce miliony eur na programy pomoci svým zaměstnancům, které musí propustit. Zprávu o žádosti nizozemské banky ABN-Amro o finanční podporu přinesl hospodářský deník NRC Handelsblad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Euro

Euro | Foto: Marián Vojtek

Nizozemská banka ABN žádá o více než 5 milionů eur. Peníze by měly pomoci propuštěným zaměstnancům, aby si mohli najít novou práci.

Tuto banku, stejně jako nizozemskou část nadnárodní skupiny Fortis, vláda v Haagu před dvěma lety znárodnila. V obou peněžních ústavech má teď o práci přijít asi 4 a půl tisíce lidí. Stát jako jediný akcionář ABN Amro musí ještě k pěti milionům požadovaným z Evropského globalizačního fondu přidat další téměř 3 miliony eur na řešení situace propouštěných.

Nizozemská banka je podle deníku NRC Handelsblad vůbec první, která o pomoc z tohoto nově zřízeného fondu požádala. List připomíná, že nizozemská vláda s jeho vytvořením nesouhlasila.

Pavel Novák, Mariana Zapotilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme