Nizozemský Philips se vzdává výroby audiovizuální techniky

Nizozemská společnost Philips Electronics prodává svou výrobu spotřební audio a video techniky japonské firmě Funai. Dostane za ni 150 milionů eur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Philips (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Společnost zveřejnila zprávu o prodeji výroby spotřební elektroniky současně s hospodářskými výsledky za poslední čtvrtletí loňského roku, ve kterém ve srovnání s předchozím rokem opět zvýšila čistou ztrátu.

Philips už několik let ztrácí pozice ve prospěch levnější asijské konkurence. To je důvod, proč se firma produkce audiovizuální techniky vzdává.

Již před rokem se Philips zbavil ztrátové výroby televizorů, kterou přesunul do společného podniku v Hongkongu. Tam si ponechal 30 procent akcií.

Přehrát

00:00 / 00:00

Philips se vzdává výroby audiovizuální techniky. Více redaktor Jaroslav Skalický

Výrobu audio techniky přesune do Japonska ve druhé polovině roku, u videa to potrvá až do roku 2017.

Philips oznámil, že se chce stát vedoucí technologickou společností v oboru produktů pro zdraví a životní pohodu. Divize spotřební elektroniky se má nyní zaměřit na ziskovější obory, kterými jsou domácí spotřebiče, zdravotnická technika a osvětlení.

V těchto oborech má Philips velmi silné postavení. Je největším světovým výrobcem osvětlení, jedním ze tří největších světových výrobců vybavení pro nemocnice a v Evropě, i největším výrobcem spotřební elektroniky. Bude tedy vyrábět holicí strojky, odšťavňovače nebo kávovary.

Jaroslav Skalický, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme