NKÚ zjistil nesrovnalosti na Ministerstvu informatiky, to chyby odmítá

Nesrovnalosti v hospodaření Ministerstva informatiky zjistil Nejvyšší kontrolní úřad. Jeho pracovníci resortu mimo jiné vytýkají, že nepřiměřeně velké množství peněz vydal v posledních dvou letech za služby externích právníků a konzultantů. To však ministerstvo odmítlo. Zjištěním NKÚ se bude zabývat vláda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší kontrolní úřad | Foto: AC EXTREM

Výše odměn se ve většině případů pohybovala v rozmezí 1 900 až 4 270 Kč za hodinu. Celkem tak Ministerstvo informatiky za dva roky utratilo skoro 4,5 miliónu korun. Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu to potvrdil člen Nejvyššího kontrolního úřadu Rudolf Němeček.

"Tuto činnost mají vykonávat v pracovně-právním poměru, což je lepší ve vztahu k hospodárnosti. Při externí spolupráci jsou služby podle našich názorů dražší."

Výtkami Nejvyššího kontrolního úřadu vůči Ministerstvu informatiky se má zabývat na svém nejbližším zasedání vláda. Mluvčí resortu Klára Volná ale výhrady z nadbytečného zaměstnávání externích právníků odmítá.

"Ze 70 procent celkového obejmu právních služeb jde o práci, která se týká zákona o zadávání veřejných zakázek. Ministerstvo informatiky se snaží tento zákon důsledně dodržovat."

Vít Dvořák, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme