Nová italská vláda se snaží vyvést zemi z dluhové krize

Italský premiér Mario Monti předkládá parlamentu první balík protikrizových opatření jeho vlády, zahrnující také důležitou důchodovou reformu. Finanční trhy zatím reagují poměrně dobře na první reformní návrh vlády Maria Montiho, bez kterého, jak zdůraznil premiér, by se Itálie ocitla v situaci Řecka.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mario Monti

Mario Monti | Foto: Pier Paolo Cito | Zdroj: ČTK

Méně nadšeně reagují Italové. Protikrizový balíček spočívá ve větší míře na dalších daních a poplatcích, zatímco chybí liberalizace, privatizace i strukturální reformy, které by omezily státní výdaje a umožnily snižování státního dluhu.

Z reforem požadovaných Evropskou unií, balík obsahuje pouze důchodovou reformu, která v podstatě jen urychluje postup reformy schválené před pěti lety. Další daňová zátěž dolehne nejvíce na lidi s nižšími příjmy a rostou obavy, že bude mít negativní dopad na hospodářský růst.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme