Novoborský Crystalex chtějí věřitelé prodat do konce týdne

O prodeji sklárny Crystalex se bude rozhodovat už v pátek. Nabídku na odkoupení hlavního závodu v Novém Boru, provozovny v Hostomicích na Teplicku a sklárny Karolinka na Vsetínsku předložilo věřitelskému výboru osm zájemců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

broušené sklo | Foto: Sklárny Bohemia Poděbrady

Věřitelský výbor Crystalexu vyzval zájemce o jednotlivé závody, aby v pátek na dalším jednání předložili svoji konečnou upravenou cenovou nabídku. Jak Českému rozhlasu potvrdil Dalibor Hlaváč z firmy Deloitte Advisory, která na prodeji spolupracuje s insolvenčním správcem, jedná se především o prodeji hlavního závodu v Novém Boru, sklárny Karolinka na Vsetínsku a provozovny v Hostomicích.

Pokud v pátek výbor nerozhodne o prodeji jednotlivých závodů, bude jednat se třemi nejvážnějšími zájemci znovu ve středu 26. srpna.

Zájem o sklárny zatím projevilo sedm firem. Hlavní insolvenční správce zkrachovalého Crystalexu nabízí kromě hlavního výrobního závodu v Novém Boru a sklárny v Karolince také výrobnu ve Vrbně pod Pradědem. Na prodej je i stoprocentní podíl v dceřiné firmě Bohemia Cristal Handelschaft a další aktiva zmíněné zkrachovalé firmy.

Sklárny v Karolínce tento týden obnovily výrobu

Zmíněný závod v Karolince na Vsetínsku navíc v úterý částečně obnovil výrobu. Během tohoto týdne se do výroby nápojového skla zapojí přes 80 lidí.

V první fázi obnovy provozu by se tak do práce mohla vrátit až stovka lidí. Zda se ale i později podaří zaměstnat také ostatní propuštěné, je nejisté. V Karolince ještě loni pracovalo asi 260 lidí.

Skláři zaměstnaní prostřednictvím pracovních agentur mají zatím smlouvy na jeden měsíc. Podle odborů ale stávající zakázku zajistí zaměstnancům práci minimálně na následujících 4 až 5 měsíců.

Přečtěte si také:
Věřitelé v Praze jednají o prodeji jednotlivých závodů Crystalexu
Sklárny v Karolince opět spouští provoz
Sklárny ve Světlé budou na prodej
Pece ve sklárnách v Rapotíně definitivně vyhasly
Špidla: Peníze na pomoc sklářům by mohly přijít i z Evropské unie
Městský soud v Praze vyhlásil konkurz na poděbradskou sklárnu
Ministr práce slíbil pomoc lidem z uzavřených skláren
Sklárny ve Světlé a Poděbradech oznámily hromadné propouštění
Sklárny Bohemia v Poděbradech propustí nejméně 150 lidí
Oblasti, které postihlo rušení skláren, dostanou od státu pomoc
Další sklárna koncernu Bohemia Crystalex Trading a Porcela Plus končí

Lukáš Vincourek, Ivana Schoffelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme