Novoroční výprodeje na řadě míst ochromily dopravu

Lovci povánočních slev způsobili na mnoha místech republiky dopravní kolapsy. Parkoviště před obchodními řetězci například v Ostravě, Brně, Ústí nad Labem nebo ve Zlíně beze zbytku zaplnila auta a dlouhé kolony stály také na příjezdových komunikacích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní kolaps kvůli slevám | Foto: Libor Zavoral

Některé obchody snižovaly ceny hned po Vánočních svátcích, největší pád cen ale nastal až teď. A zákazníci nezaváhali - především v oblastech s vyšší nezaměstnaností se mnoho lidí snaží získat zboží zlevněné o desítky procent. Hlavní nápor zažívají velké obchodní řetězce; jejich parkoviště jsou už od rána plná a další auta čekají v kolonách před nimi.

Například do Ostravy se sjeli nakupující nejen z celého Moravskoslezského kraje, ale i z Polska. Mluvčí ostravského policejního ředitelství Milan Klézl proto radí, aby se řidiči vyhnuli okolí obchodního centra. "V souvislosti s výprodejem zboží společnosti Carrefour na ulici Novinářské v Ostravě vznikl v uvedené lokalitě a na všech příjezdových cestách dopravní kolaps. Policisté se na místě snaží provádět odklony dopravy."

Podobná situace byla i v Ústí nad Labem. Centrum města se celé dopoledne zmítalo v dopravním chaosu a jak potvrdila mluvčí ústecké okresní policie Veronika Beranová, ve Všebořicích došlo i k dopravním nehodám. "Kolem osmé hodiny ranní se zde staly dvě malé dopravní nehody - při první byl sražen chodec, kterému se nic nestalo; druhá se stala kvůli nedobrždění osobních vozidel na křižovatce."

Dopravní zácpy kolem obchodních středisek byly také v Brně a ve Zlíně. V Praze policisté nezaznamenali žádný neobvyklý růst dopravy ani kolony před nákupními centry.

Jitka Hanžlová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme