Nový vlastník kopřivnické Tatry ještě nezaplatil dluh firmě, která automobilku poslala do dražby

Společnost, která poslala kopřivnickou Tatru do dražby, se stále nedočkala zaplacení půl miliardy od automobilky. Podle informací Českého rozhlasu už nový vlastník začal s firmou Composite Com jednat. Přímo v Kopřivnici lidé bedlivě změny v kdysi slavném podniku sledují a věří v jeho oživení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tatra, korba, tatrovka | Foto: Jakub Říšský

„To se už stalo několikrát. Někdo to odkoupil a dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ říká Libor Šindler u obchodního centra s názvem Tatrovanka. I to dokazuje, jak je automobilka s chodem města spjata pupeční šňůrou.

„Byli sponzoři, hokej byl lepší, protože sponzoroval Tatra hokej. Vždycky stavěla Tatra – domy, byty. Teď už nic, všechno je to prodané,“ dodává Libor.

Kousek dál je hlavní brána automobilky, kolem které prochází soustružník Vojtěch: „Bude to dobré. Tatrovka je jedna z nejlepších v oboru. Doufám, že tu zůstane. My tam máme práce dost.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O problémech Tatry natáčela redaktorka Andrea Čánová.

V mysli zaměstnanců je Tatra pořád značkou, ke které mají silný vztah.

„Prostě se bude vyrábět a všechno bude dobré. Naše zlato si nenecháme vzít. Věříme v to lepší,“ říká další zaměstnankyně.

Nový vlastník přitom stále nezaplatil půlmiliardový dluh, který má u společnosti Composite Com, která automobilku poslala do dražby.

„Naplňuje nás optimismem i prohlášení vydražitele, že má pro Tatru zajištěné provozní financování ve stovkách milionů korun, což je nepochybně zpráva, kterou všichni partneři Tatry potřebovali slyšet,“ potvrzuje za věřitele Andrej Čírtek.

Šéfovi odborů Jiřímu Krutílkovi je jasné, že v této situaci jim platy nikdo nezvýší, chce ale bojovat za benefity zaměstnanců:

„Jsou tu různé stravenky, je tu penzijní připojištění, příplatky nad rámec zákona, týden dovolené navíc a tak dále. Je toho více, ale není to zas nic extra, co by neměly jiné firmy.“

Tatru koupila v dražbě firma Truck Development, jejím jediným akcionářem je Marek Galvas.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme