O českém cukru se v Bruselu bude znovu jednat

Ministři zemědělství Evropské unie jednali v Bruselu o reformě podmínek pro výrobu a obchodování s cukrem. Plán, který v současnosti Evropská komise navrhuje, je pro naše výrobce nevýhodný. Česká republika by se totiž podle něho stala z vývozce cukru jeho dovozcem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cukr

O reformě budou probíhat další jednání. Jak potvrdil český ministr zemědělství Jaroslav Palas, současný návrh mimo jiné neumožňuje nahradit pěstování cukrové řepy jinými plodinami pro výrobu izoglukózy.

"Podle reformního návrhu pěstitelé cukrové řepy nemají možnost pokles ploch cukrové řepy vyrovnat nárůstem ploch kukuřice nebo pšenice pro výrobu izoglukózy, jak je tomu třeba v Maďarsku nebo na Slovensku. My jsme také rozporovali to, že nesouhlasíme s předloženým, neurčitým návrhem převoditelnosti a prodejem kvót mezi členskými státy. My chceme, aby národní vláda měla právo veta," řekl Palas Českému rozhlasu.

Milan Kopp, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme