O Komerční banku projevilo zájem 5 investorů

- a jsou to zájemci srovnatelné síly a významu jako Detsche Bank, kiterá oznámila, že se o KB ucházet nebude, řekl náměstek ministra financí Jan Mládek. Pět zájemců o Komerční banku není prý konečné číslo, protože informační memorandum bylo rozesláno až 15. září. Mládek odmítl prozradit, o které banky jde, řekl jen, že jsou z Evropy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

To, jestli stát ještě KB pomůže či ne, nehraje již podle něho tak velkou roli, neboť všichni vědí, že k základnímu oddlužení banky už došlo. \"Situace na trhu je nyní lepší než před rokem, kdy se prodávala Česká spořitelna. Tehdy panovala nejhorší nálada a nikdo nechtěl kupovat žádnou banku ve střední Evropě,\" dodal.

Zájem o 60procentní státní podíl v Komerční bance zatím potvrdila pouze německá HypoVereinsbank, která nyní dokončuje spojení s rakouskou Bank Austria Creditanstalt, čímž vytvoří největší banku v regionu střední a východní Evropy. Mezi zájemci budou zřejmě i některé španělské a irské banky. Naopak účast odmítly obě nejvýznamnější nizozemské banky - ING Bank a ABN Amro.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme