O licenci na síť UMTS požádaly dvě společnosti

Mobilní operátoři dnes měli předat své nabídky na koupi licencí UMTS. O licenci požádal Eurotel, který je ochoten zaplatit požadovaných 6,7 miliardy korun. Nejmladší tuzemský mobilní operátor Český Mobil, provozující síť Oskar, se rozhodl licenci na mobilní služby třetí generace UMTS v prvním stupni výběrového řízení nekoupit. Společnost Radiomobil se sítí Paegas také předala Českému telekomunikačnímu úřadu nabídku na koupi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Její mluvčí Jiří Hájek ale odmítl upřesnit podmínky, za nichž je ochoten Radiomobil licence koupit. "Společnost Radiomobil dnes předala Českému telekomunikačnímu úřadu nabídku na vyhlášené výběrové řízení na udělování licencí na provozování sítě UMTS a nyní je na ČTÚ, aby se s nabídkou seznámil a posoudil ji. A my jsme se proto rozhodli v této fázi výběrového řízení k této problematice více nevyjadřovat."

Nejmladší tuzemský mobilní operátor Český Mobil se rozhodl v prvním stupni výběrového řízení licenci na UMTS nekoupit. Firma se ale chce zúčastnit aukce i jakýchkoli dalších stupňů tendru na mobilní služby třetí generace, pokud budou vypsány.

Markéta Kaclová, Bohumír Mazáč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme