O maďarskou leteckou společnost Malév mají zájem i Češi

O maďarskou leteckou společnost Malév projevila zájem i česká Unimex Group. Ta mimo jiné vlastní charterovou společnost Travel Service, která má svou dceřinou společnost i v Maďarsku. A právě ona si v minulosti stěžovala na to, že vláda příliš podporuje Malév a poskytuje firmě neférové výhody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo Travel Service. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Zprávu o zájmu Unimex Group o Malév přinesl ekonomický deník Figyelő a média ji citují téměř jako senzaci. Pravděpodobně proto, že o Malév nedávno projevili zájem i Číňané, konkrétně skupina Hainan. Podle médii se tak může rýsovat konkurenční zápas.

Většinovým vlastníkem Malév je maďarský stát, který permanentně vypomáhá firmě miliardovými dávkami. Proti tomu podala stížnost v Bruselu společnost Travel Service Hungary.

Její výkonný ředitel Attila Farkas novinám pouze potvrdil zájem své mateřské společnosti o Malév, ale podrobnosti o 80 stránkové předběžné nabídce neprozradil.

Gregor Martin Papucsek, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme