O miliardy z fondu na rozvoj průmyslu první zájemci

O evropské peníze z programu průmysl a podnikání se už přihlásili první zájemci. Především pro malé a střední firmy je připraveno na 11 miliard korun z prostředků Evropské unie a ministerstva průmyslu a obchodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

továrna | Foto: Jan Rosenauer

Kraslická firma Amati Denak známý výrobce dechových hudebních nástrojů chce díky evropské dotaci posílit svou pozici na světových trzích, kde jí konkurují svým levným zbožím asijští výrobci. "Chceme dále udržet kvalifikované hudební nástrojáře a potřebujeme i lidi, kteří budou umět ovládat výkonné stroje, do kterých chceme s podporou tohoto projektu investovat. Chceme investovat i do technologií ekologicky šetrných," říká Jiří Štípek z Amati Denak.

Zájemci o dotace ze strukturálních fondů Evropské unie předkládají své projekty vládní agentuře Czechinvest. Generální ředitel Martin Jahn slibuje, že se do dvou měsíců dozvědí, zda jejich projekt uspěl. "Zájem je poměrně veliký, od 1. 7. jsme obdrželi přibližně 140 žádostí a je vidět, že podnikatelé umějí připravit velmi kvalitní projekty.

Ty ale musejí pamatovat nejen na rozvoj samotné firmy, ale také na vytváření nových pracovních míst a zlepšení životního prostředí. "Nejde o to, aby ta firma byla obchodní, službová a podobně. Pouze firmy s investicí do výroby mají šanci na úspěch," dodává k podmínkám získání dotace Vladimír Kokoška z poradenské společnosti Directa Group.

Zájemci mohou o podporu z průmyslu a podnikání žádat do poloviny roku 2006. Větší šance ale mají ti, kteří tak učiní co nejdříve. Ne na všechny se totiž dostane.

Markéta Kaclová, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme