O nákup nových aut s pomocí šrotovného je v Německu mimořádný zájem

Prodejny automobilů v Německu jsou dnes v obležení. Lidé chtějí využít možná jedné z posledních příležitostí, jak si pořídit nový vůz s pomocí šrotovného. Mezi veřejností koluje zpráva, že tato vládní pobídka bude už brzy vyčerpaná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákup auta | Foto: Ondřej Jánoška

"Všichni si jsou vědomi toho, že se dno vládního hrnce už přibližuje," prohlásil prezident Německé asociace automobilových prodejců Robert Rademacher. V deníku Bild vyslovil domněnku, že jen dnes by nového majitele mohlo získat na 30.000 vozů. Prodejci v očekávání obrovského zájmu zákazníků prodlužují pracovní dobu a zvyšují počet personálu.

S pomocí vládní prémie ve výši 2500 eur už bylo v Německu od počátku roku prodáno na půl miliónu aut. Částka vyčleněná spolkovým kabinetem na šrotovné přitom postačuje k nákupu 600.000 osobních vozů.

Stále hlasitější je v Německu volání po navýšení vládní pomoci. Šéf sárské SPD Heiko Maas žádná prodloužení úspěšné vládní pobídky až do konce letošního roku.

Přečtěte si také:
Evropská komise stanovila pravidla pro vyplácení "šrotovného"

Jiří Hošek, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme