O nákup nových aut s pomocí šrotovného je v Německu mimořádný zájem

Prodejny automobilů v Německu jsou dnes v obležení. Lidé chtějí využít možná jedné z posledních příležitostí, jak si pořídit nový vůz s pomocí šrotovného. Mezi veřejností koluje zpráva, že tato vládní pobídka bude už brzy vyčerpaná.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákup auta

Nákup auta | Foto: Ondřej Jánoška

"Všichni si jsou vědomi toho, že se dno vládního hrnce už přibližuje," prohlásil prezident Německé asociace automobilových prodejců Robert Rademacher. V deníku Bild vyslovil domněnku, že jen dnes by nového majitele mohlo získat na 30.000 vozů. Prodejci v očekávání obrovského zájmu zákazníků prodlužují pracovní dobu a zvyšují počet personálu.

S pomocí vládní prémie ve výši 2500 eur už bylo v Německu od počátku roku prodáno na půl miliónu aut. Částka vyčleněná spolkovým kabinetem na šrotovné přitom postačuje k nákupu 600.000 osobních vozů.

Stále hlasitější je v Německu volání po navýšení vládní pomoci. Šéf sárské SPD Heiko Maas žádná prodloužení úspěšné vládní pobídky až do konce letošního roku.

Přečtěte si také:
Evropská komise stanovila pravidla pro vyplácení "šrotovného"

Jiří Hošek, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme