O privatizaci Aera rozhodne vláda do konce roku

Vodochodské Aero dostává zřejmě poslední možnost, jak pokračovat ve výrobě letecké techniky. V květnu dostane vláda k posouzení privatizační plán. Jasno o budoucnosti firmy musí být nejpozději v listopadu. Ministr průmyslu a obchodu Milan Urban potvrdil, že o strategickém partnerovi Aera rozhodne veřejná soutěž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cvičný proudový letoun L-29 Delfín | Foto: Jan Kouba

"Určitě je to tak, že stát nebude dávat do Aera žádné další prostředky ze státního rozpočtu. Já si myslím, že to je svým způsobem poslední šance, ale že je to šance reálná a podaří se dotáhnout do vítězného konce," řekl Urban.

Upřesnil i zájemce o privatizaci. Vedle Airbusu, britské společnosti BAE Systems a izraelského Elbitu mají o vstup do vodochodského Aera zájem i další firmy.

"Nám jde o to, abychom zachránili pracovní místa v Aeru. Abychom zachránili tento podnik a převedli ho na perspektivní dráhu a aby byla výroba letadel zachována a případně byla rozšířena i o další programy. Myslím si, že cesta, kterou jsme vybrali je schůdná a že se nám podaří Aero zachránit," dodal Urban.

Jaroslav Skalický, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme