O prodeji Českého Telecomu chce vláda rozhodnout rychle

Premiér - a nově zvolený předseda ČSSD - Stanislav Gross chce o prodeji Českého Telecomu rozhodnout co nejrychleji. Na sjezdu v Brně prohlásil, že tak učiní ještě před hlasováním o nedůvěře vládě, které chce opoziční ODS vyvolat už příští týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český Telecom | Foto: Ceny Thálie

Uzávěrka pro podávání závazných nabídek pro koupi Českého Telecomu je v úterý, 29. března. Gross považuje za klíčové, aby mezi zveřejněním nabídnutých cen a rozhodnutím vlády nebyla moc dlouhá doba. Je připraven svolat i mimořádné jednání vlády.

Předseda Senátu z opoziční ODS Přemysl Sobotka hodnotí Grossův úmysl jako špatný. Řekl, že tato vlády by neměla už nic privatizovat a měla by odejít: "Já bych byl velmi rád, aby už neexistovala skoro žádná státní firma v této zemi, ale tato vláda nemůže privatizovat. Jak bude privatizovat, tak je to špatné a myslím, že musí skončit nejen vláda, ale i tento privatizační krok a nechat to na příští vládu."

Vláda prodává v Telecomu 51 procentní podíl a nabídky mohou zájemci podávat do úterního poledne. Privatizační komise se jimi bude zabývat ve středu večer a měla by pro vládu sestavit pořadí. Hlavním kritériem, které rozhodne o vítězi, má být cena. Analytici míní, že závazné nabídky by se mohly pohybovat zhruba pět procent nad cenovou úrovní předběžných nabídek, tedy maximálně kolem 73 miliard korun.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme