Obama slibuje vytvořit dva a půl milionu pracovních míst

Do roku 2011 vytvoříme dva a půl milionu pracovních míst. To je cíl, který svému týmu stanovil nově zvolený americký prezident Barack Obama. V pravidelném projevu nastínil své ekonomické plány, podle prvních reakcí ale mluvil velmi obecně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama | Foto: ČTK

Jen letos jsme ztratili jeden milion a 200 tisíc pracovních míst, připomněl Američanům budoucí prezident. Nebude-li nová vláda podle něj rychle a odvážně jednat, mohou v příštím roce ztratit práci další miliony lidí.

Barack Obama dal proto svému ekonomickému týmu naléhavý úkol s jedním cílem: vytvořit do ledna 2011 dva a půl milionu pracovních míst.

"Zaměstnáme lidi znovu při rekonstrukci našich chátrajících silnic, mostů a škol. A také při výstavbě větrných elektráren, solárních panelů a ekologicky šetrných automobilů s nízkou spotřebou," slibuje Barack Obama.

Podrobná podoba jeho ekonomického plánu zatím na světě není. Odborníci v prvních reakcích očekávají, že bude nový prezident muset zvyšovat státní výdaje a tedy i už tak vysoký deficit státního rozpočtu.

Martin Hromádka, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme