Občané si objednali státní dluhopisy za více než 20 miliard

Ministerstvo financí eviduje k dnešní 14. hodině objednávky spořících dluhopisů v objemu 20,2 miliard korun. Objem emise pro občany tak bude zřejmě více než dvojnásobný, původně totiž ministerstvo zamýšlelo vydat dluhopisy za deset miliard korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České bankovky | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Dluhopisy z nynější úvodní emise jsou od pondělka 3. října k dostání na asi 380 pobočkách tří bank. Dnešek je posledním dnem, kdy je možné si je v tomto roce objednat.

Původně se přitom počítalo, že budou k mání až do 1. listopadu. Lidé o ně ale projevili nečekaně velký zájem a desetimiliardovou emisi skoupili mnohem rychleji, než se čekalo.

Příští rok ministerstvo vydá státní dluhopisy pro občany za zhruba 40 miliard korun. V roce 2012 se také rozšíří počet míst, kde lze dluhopisy koupit. Distribuční síť se zvětší například o kontaktní místa CzechPoint.

Jak úspěšná byla úvodní emise, zveřejní ministerstvo financí příští pátek, až všichni, kdo si dluhopisy objednali, je také zaplatí. Mají na to 5 dní od objednávky. Zatím je podle ministerstva z 20,2 miliardy korun uhrazeno 11,7 miliard.

Tereza Bartůňková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme