Obchodníci s alkoholem musí do pondělí odevzdat evidenci lihovin

Už jen hodiny zbývají obchodníkům s alkoholem na odevzdání evidence lihovin. Inventurní soupisy musí na celní úřady dodat do pondělka. Řada z nich to ale ještě neudělala. Celní úřady proto mají otevřeno i o tomto víkendu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

láhve s alkoholem | Foto: Photo.net

Obchodníci mají už jen dva dny na odevzdání seznamu neokolkovaných zásob alkoholu. Jak doplňuje Jaroslava Samková z Celního ředitelství v Hradci Králové, největší nápor se čeká v pondělí. Spousta obchodníků totiž stále seznamy nepřinesla. Například dnes přišel na Celní ředitelství v Hradci Králové pouze jeden prodejce.

"Poslední informace, kterou jsme tady zjišťovali, byla ve středu, kdy odevzdalo inventarizace na všech úřadech a na Celním ředitelství v Hradci Králové zhruba tři a půl tisíce lidí. Předpokládali jsme, že je to zhruba polovina," řekla Českému rozhlasu Samková.

Zásoby bez kolku mohou prodejci prodávat, pokud budou mít potvrzení celního úřadu, do konce letošního roku. Pokud tomu tak nebude, mohou jim hrozit pokuty. Pozor si tak musí dávat i na nákup neokolkovaných lahví.

"Všechny lahve, které byly vyrobeny po 1. červenci, by měly být označeny kolkem. Ale je možné, že provozovatelé nakoupí i neoznačené lahve. V tom případě by měli mít na nějakém dokladu o nákupu napsáno, že se jedná o líh z inventurovaných zásob," dodává Samková.

Marie Matúšů, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme