Obchodování s akciemi radiokomunikací obnoveno

Pražská burza cenných papírů dnes opět začala obchodovat s akciemi Českých radiokokomunikací. Obchodování s těmito akciemi ve středu pozastavila poté, co Komise pro cenné papíry zahájila s Českými radiokomunikacemi správní řízení kvůli možnému porušení informační povinnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

burza | Foto: Vlastimil Hankus

Jak Radiožurnálu potvrdil zástupce generálního tajemníka burzy Vladimír Ezr, tiskové prohlášení vedení postižené společnosti z dnešního rána obavy uklidnilo. "Burza obdržela tiskovou zprávu od společnosti České radiokomunikace krátce po 9 hodině, ve které jsou vysvětlovány některé záležitosti týkající se valné hromady. Na základě zvážení obnovujeme obchodování s touto emisí od 10,30 hodin".

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Ezr - akcie ČRa

Včerejším pozastavením obchodování s akciemi radiokomunikací vyvrcholila velká nervozita posledních dnů, kterou vyvolala očekávaná mimořádná valná hromada. Na ní má být 8. dubna sníženo základní jmění ze 3 miliard korun na 30 miliónů. Pokud se to opravdu stane, za stokorunovou akcii dostanou akcionáři jednu s korunovým nominálem a navíc jednu akcii dceřiné společnosti České radiokomunikace Limited na Kajmanských ostrovech.

Jitka Hanžlová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme