Obchodování s korunou zatím klidné

Žádné překvapení během dopoledne nepřinesl kurs české měny. Po včerejším zásahu České národní banky se drží na 30 korunách a 70 haléřích za euro. Podle odborníků byl celé dopoledne zájem o korunu vyvážený na prodejní i nákupní straně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

euro a koruna | Foto: Jan Rosenauer

Česká měna čeká podle analytika společnosti BBG Finance Patrika Chovance na případný další zásah České národní banky. Čtvrteční intervence ji srazila z rekordních 30,20 za euro až na současnou úroveň. "Koruna proto bude ještě dnes a v následujících dnech zřejmě klidná, protože centrální banka bude bránit dalšímu posilování naší měny, zejména vůči euru."

Přestože koruna oslabila, je podle dealerů stále výhodné nakupovat cizí měny. Podle Viktora Mikuleckého z České spořitelny ale můžeme očekávat další mírné posílení v horizontu několika měsíců. "Zřejmě ve výhledu několika týdnů bych eura i dolary vyměnil hned, nicméně pokud někdo plánuje dovolenou za tři měsíce, půl roku, zřejmě bych ještě vyčkal."

Marika Táborská, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme