Oblíbené cukrovinky z Maryši končí

Tradiční české bonboniéry značky Maryša zmizí z pultů obchodů. Výroba cukrovinek v Rohatci na Hodonínsku totiž končí a vlastník už oznámil postupné propuštění všech dvou set zaměstnanců. Jak řekl Haně Ondryášové ředitel Úřadu práce v Hodoníně Vladimír Šťáva, pracovníci budou čokoládovnu opouštět postupně v průběhu příštích dvou let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

čokoládové bonbóny | Foto: Jitka Vocelková

"Zahraniční investor Nestlé, nadnárodní potravinářský gigant, začlenil do organizačního schématu čokoládovnu Maryša s velkým počtem zaměstnanců, perfektně vybavenou a se sociálním zázemím. Firma Nestlé se ovšem rozhodla po krátkém působení Maryšu de facto zlikvidovat", říká Vladimír Šťáva.

"Podobnou smůlu měly v regionu i další moderní provozy. Ani jejich technické zázemí jim nebylo moc platné. Byly totiž zaměřeny na odvětví, která se u nás ocitla v posledních letech v útlumu, informuje Hana Ondryášová.

Přehrát

00:00 / 00:00

V.Šťáva o budoucnosti zaměstnanců Maryši

"Fantastický, moderní cukrovar. Musel se zavřít, není potřeba cukr. Nový, moderní, velký masokombinát - musel se zavřít. Je nadbytek masa", doplňuje ji Vladimír Šťáva.

"V současné době je tak na Hodonínsku bez práce 15 % obyvatel," uzavírá svou informaci Hana Ondryášová.

Milan Kopp, Hana Ondryášová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme