Obří čínský internetový obchod Alibaba nabídne i české zboží, zatím jen na pár dní

Jeden z největších internetových obchodů na světě Alibaba bude nabízet české zboží. Zatím půjde jen o několikadenní propagační akci, která by se měla uskutečnit v polovině prázdnin, probíhají však i jednání o zřízení stálé české sekce.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo čínské online prodejní společnosti Alibaba

Sídlo čínské online prodejní společnosti Alibaba | Foto: CC BY-SA 3.0, Thomas LOMBARD

„Vybrané firmy, které už aktivně působí na e-commerce trhu, mají možnost během dvou, tří dnů propagovat a prodávat české výrobky ve velkém množství,“ popsala vedoucí ekonomického úseku české ambasády v Pekingu Klára Jurčová.

Akci by měla předcházet kampaň, samotný prodej se podle Jurčové uskuteční zřejmě na začátku srpna. Nabízet se bude především české zboží, které je v Číně skladem: pivo, víno, sportovní vybavení.

Alibaba je největší čínský on-line obchod, v globálním srovnání mu konkurují například americké portály Amazon nebo eBay.

Nabízí zboží firem z celého světa, pro zahraniční společnosti však uplatňuje přísnější podmínky vstupu než pro čínské.

ČRo, Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme