Oceláři nabírají pracovníky. Mají opět zakázky

Ředitelé ocelářských a hutních firem se setkají v Praze, aby se poradili o budoucnosti českého ocelářství. V posledních letech byl ocelářský průmysl v útlumu, nyní je však například o ocel z bývalé kladenské Poldovky zájem. Podnik nabírá nové pracovníky.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Cienciala - prezident Odvětvovového svazu hutnictví železa

Jiří Cienciala - prezident Odvětvovového svazu hutnictví železa | Foto: Tomáš Adamec

„Cesta oceli je následující: roztavená ocel se odlije do pánve, z pánve se provede odlití do kokil a po převážecím vozu se dopraví sem do kovárny,“ vysvětluje přímo v provozu pro Radiožurnál personální ředitel společnosti Poldi Hütte Zdeněk Štěpánek.

Nástupkyni staré Poldovky se v poslední době velmi daří. V září se tu vyrobilo nejvíce oceli za posledních deset let a produkce má stále narůstat. I proto se zvýšil počet zaměstnanců, říká Zdeněk Štěpánek.

„Od začátku letošního roku díky tomu, že máme stále více zakázek, jsme nabrali už 54 pracovníků. Je to nutné, protože musíme rozšiřovat směnnost. Začíná z toho být skutečný hutní provoz s nepřetržitým provozem na čtyři směny.“

V bývalém areálu Spojených oceláren Poldi Kladno vyrábějí v současnosti ocelové produkty ještě Třinecké železárny a italská společnost Trafil. Jejich výroba se ale zaměřuje na jiné druhy oceli.

Jana Káninská, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme