Oceláři z ostravského Evrazu se po více než měsíci vrátili do práce

Více než dvěma stovkám zaměstnanců ostravské ocelárny Evraz Vítkovice Steel skončila dlouhá nucená dovolená. Třetí největší hutní firma v Česku byla zavřená déle než měsíc kvůli nízké poptávce a špatnému odbytu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Areál EVRAZ VÍTKOVICE STEEL | Foto: Google Maps

Společnost Evraz řeší potíže na trhu zastavením ocelárny poměrně často, a zaměstnanci jsou proto v nejistotě už dlouhé měsíce.

Stále totiž není jasné, kdo bude novým, definitivním majitelem celé české divize ruského Evrazu. Zatím poslední zprávy mluví o převzetí firmy ruskou bankou, která by ji měla postavit na nohy. Další fází by byl samotný prodej strategickému investorovi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci kolem ostravského Evrazu sleduje reportér Martin Knitl

Zaměstnanci jsou na jednu stranu rozzlobení, protože nevědí, co bude za měsíc nebo za dva, jestli zase neskončí doma s proškrtanou výplatou. Zároveň ale říkají, že jsou rádi aspoň za takovou práci.

I v kontextu s tím, co se dělo a děje kolem dolů OKD je i taková relativní jistota pro ně hodně důležitá.

Evraz koupil Vítkovice před osmi lety a od roku 2009 je ocelárna ve ztrátě. Firma zaměstnává celkem 1100 lidí, odboráři jsou od loňského dubna ve stávkové pohotovosti právě kvůli obavám o osud firmy.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme