Od Googlu se po zrušení cenzury odvracejí čínští partneři

Částečné stažení Googlu z Číny ohrožuje zájmy společnosti v nejlidnatější zemi světa. Americký gigant se rozhodl zrušit autocenzuru požadovanou komunistickými úřady a raději svůj vyhledávač přesměroval do Hong Kongu. Kvůli obavám z možných sankcí ze strany Pekingu ale spolupráci s Googlem přerušují jeho partneři působící na čínském trhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Googlu v Pekingu | Foto: AFP

Jako první přestala využívat vyhledávač Google internetová společnost Tom Online kontrolovaná hongkongským miliardářem Li Ka-shingem.

Zenith Optimedia podnikající na mediálním trhu zase varuje, že inzerenti, které zastupuje, odejdou ke konkurenci. Nejistý je i osud dohody Googlu s China Mobile o mobilních a internetových službách.

Podle neoficiálních informací se totiž společnosti obávají reakcí čínských úřadů v případě, že i nadále budou s firmou Google spolupracovat.

Na Google také útočí čínská média, jejich jednostranný postoj vychází z příkazu nejvyšších míst informovat o celém případu pouze v souladu s názorem vlády.

Na jihu země bylo kvůli tomu také přerušeno vysílání hongkongské televize, kterou je možné v této oblasti naladit.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme