Od neděle platí nové letové řády. Přímým spojem se dostanete do islandského Reykjavíku i na Sicílii

V nové letní sezóně bude mít letiště v pražské Ruzyni přímé spojení se 154 letišti světa. Cestující se nově dostanou do devíti destinací – navíc bez přestupů

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo Air France na letišti | Foto: Reuters

Turisty potěší přímé spojení na Island. Z Prahy budou na ostrov létat maďarský WizzAir a České aerolinie.

„Do Reykjavíku začneme létat od 1. června dvakrát týdně. Také otevíráme novou linku do Lisabonu a kromě toho obnovujeme sezónní spoj do Porta, takže budeme s Prahou spojovat dvě největší města v Portugalsku. Tři nové linky pak povedou do italské Verony, švédského Malmö nebo dánského Aarhusu. Tyto linky jsou spíše pro zahraniční turisty přilétající do Prahy,“ vypočítává Daniel Šabík z ČSA.

Po zimní přestávce budou létat například také do baskického Bilbaa, na Maltu a do Skopje. Také do Bejrútu a Rijádu. Společnost SmartWings bude nově létat na Menorku a do Almérie. Nové lety přidávají v letní sezoně i další aerolinky.

„Nabídka spojení do norských měst se rozšíří o přímé pravidelné spojení do Stavangeru. Další novou evropskou destinací je například sicilské Trapani,“ říká Marika Janoušková z letiště Praha, kde se v letní sezoně objeví i dva noví dopravci. „Georgian Airlines do Tbilisi a letecká společnost výhodu Flybe, která začne létat do Londýna a díky této lince získá Praha spojení již s pátým londýnským letištěm,“ dodává.

Pokud na jedné trase operuje více dopravců, přináší to cestujícím další výhody. „Díky velké konkurenci leteckých dopravců jde cena letenek dolů,“ potvrzuje Jan Štilec z agentury FlyUnited. Pražské letiště odbavilo rekordních víc než 13 milionů cestujících.

„Očekáváme, že v letošním roce překonáme 8% meziroční růst cestujících, Výrazně tomu pomůže navyšování počtu spojení do oblíbených destinací jako je Barcelona nebo Burgas, ale také nasazování větších letadel a vyšší obsazenost letů,“ dodává mluvčí Letiště Praha.

Cestující přibývají i na ostatních evropských letištích. Podle údajů letištní asociace ACI Europe počet loni poprvé překonal dvoumiliardovou hranici „Ten růst je dán primárně růstem ekonomiky, takže pokud se daří, daří se i letecké dopravě. Nevidím nic, v čem by růstový trend měl přestávat,“ dodává analytik Ondřej Moravanský, který leteckou dopravu dlouhodobě sleduje.

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme