Od října se zvyšuje životní minimum

Od října se zvýší životní minimum o 7,6 %. Rozhodla o tom na svém zasedání vláda. V závislosti na věku či velikosti rodiny se tato částka zvýší o 90 až 360 korun. U samostatně žijícího dospělého člověka tak například nově dosáhne 4100 korun namísto dosavadních 3770. Životní minimum se podle zákona zvyšuje vždy tehdy, když spotřebitelské ceny od jeho poslední úpravy vzrostou alespoň o 5 %.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tato podmínka se naplnila letos v květnu. Zároveň s vyšším životním minimem se zvýší i sociální dávky, například přídavky na děti, kde by se třeba státní příspěvek na dítě do šesti let v nejchudších rodinách měl zvýšit z 512 na 541 korun.

Vláda dnes také schválila první návrh státního rozpočtu na příští rok. Návrh počítá s deficitem 52,2 miliardy korun při příjmech 700 miliard a výdajích 752,2 miliardy včetně ztráty Konsolidační banky. Příjmy i výdaje vzrostly proti předběžnému návrhu o sedm miliard korun.

Milan Kopp, Stanislav Vintr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme