Odboráři KOVO: Stát rezignuje na boj se šedou ekonomikou

Odborový svaz KOVO se bude aktivně účastnit veškerých protestů proti reformě veřejných financí. To je jeden ze závěrů dnešního setkání odborářů svazu v Jihlavě. Postoje odborů k reformě sdělil Českému rozhlasu předseda odborového svazu Kovo Jan Uhlíř.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace | Foto: Jan Rosenauer

"Tato reforma znamená rezignaci státu na boj se šedou ekonomikou a dokonce s ekonomickou kriminalitou, znamená rezignaci státu na to, aby pojištění a daně lépe platili ti, kteří na to nejvíce mají, to znamená příjemci statisícových částek měsíčně, a přitom nesmírně zatěžuje zaměstnance," zdůraznil Uhlíř.

Podle něho musí nyní protestovat především odbory z rozpočtové a příspěvkové sféry, kde se jedná o mzdový systém. Svaz KOVO počítá s výraznějšími akcemi od září.

Odborový svaz KOVO sdružuje 220 000 zaměstnanců průmyslových podniků.

Reforma veřejných financí prosazovaná vládní koalicí aktivizovala odbory v celé zemi. Protesty už vyjádřily prakticky všechny odborové svazy. Ve stávkové pohotovosti jsou zdravotnické a školské odbory i členové Lékařského odborového klubu. Jihomoravské školské odbory dokonce stále zvažují, že na protest proti vládní politice vyzvou pracovníky ve školství k bojkotu referenda o vstupu země do Evropské unie.

Milan Kopp, Radek Tulis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme