Odboráři Nové Huti zůstávají ve stávkové pohotovosti

Odboráři společností Nová Huť a Vysoké pece Ostrava rozhodli o setrvání ve stávkové pohotovosti. Nelíbí se jim totiž, že byl materiál Fondu národního majetku o restrukturalizaci ocelářského průmyslu beze změn předán k jednání s Evropskou komisí do Bruselu. Během uplynulého týdne sice zvažovali, že stávkovou pohotovost zruší, nakonec se však rozhodli jinak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

průmyslový podnik | Foto: Jan Rosenauer

Ekonom odborové rady František Seidl dnes Radiožurnálu řekl, jaké by podle něho bylo nejlepší řešení kritické situace: "Pokud by vláda skutečně chtěla hledat nějaké alternativní řešení, nejlepším řešením by bylo, kdyby zvýšila základní jmění společnosti Nová huť a integrovala společnost Vysoké pece zpátky do ní, tam, kde ty Vysoké pece kdysi byly. Takto by Nová huť, kdyby dostala finanční injekci na provozní kapitál ve výši cca 6 miliard korun,. by byla dlouhodobě existenčně funkční. Privatizace by se mohla odehrát v některém z pozdějších období příznivějším pro tuto transakci."

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme