Odboráři uherskobrodské zbrojovky ve stávkové pohotovosti

Odboráři České zbrojovky Uherský Brod vyhlásili stávkovou pohotovost. Vadí jim záměr nového vedení převést část výroby do jiných podniků a hlavně snížení výkonových norem. Podle odborů to znamená hrozbu nižších výdělků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pistole a náboj | Foto: Jan Rosenauer

Jak tvrdí předseda tamní odborové organizace Zdeněk Pavelčík, vedení zaměstnancům nedalo na vybranou. "Od dnešního dne je zadané snížení výkonových norem v průměru o 8,31 procent u kategorie výrobní dělník. Čekáme, že se bude jednat s vedením, zatím nám to bylo předložené a i projednáváno v tom duchu, že je to hotová věc. Pokud nedojde k vstřícnému jednání, tak samozřejmě je tady možnost zahájení stávky."

Generální ředitel zbrojovky Roman Žďárský ale říká, že bez těchto opatření podnik zanikne. "Kolektivní smlouva všem garantuje navýšení mzdy a to, na co byl celý management najat, je zvýšit konkurenceschopnost zbrojovky. Kromě jiného po velmi dlouhém časovém období začínáme pracovat systémově s normami a jakákoli rezistence toho prostředí vůči jakýmkoli změnám je obrovská. My hledáme cesty, jak to lépe prokomunikovat, protože řada těch podpisů na vyhlášení stávkové pohotovosti vznikla na základě fám nebo polopravd."

Marika Táborská, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme