Odboráři z Nové huti demonstrovali před vládou

Vláda souhlasí s uzavřením smlouvy o poradenství při privatizaci Nové huti - poradcem má být společnost Roland Berger. Kabinet tak téměř splnil jeden z požadavků odborářů z Nové huti, kteří v Praze před Úřadem vlády protestovali proti dosavadnímu postupu kabinetu při restrukturalizaci hutnictví. Vadilo jim hlavně to, že vláda dala exkluzivitu jenom jednomu zájemci - firmě Ispat a žádali, aby proběhlo řádné výběrové řízení i s dalšími uchazeči o privatizaci Nové huti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

protest odborářů | Foto: Dan Krzywoň

Odbory i po dnešním jednání s vicepremiérem Vladimírem Špidlou zůstávají ve stávkové pohotovosti. Špidla naznačil, že účast dalších firem ve výběrovém řízení není vyloučena. "V současné době se jedná s exkluzivním zájemcem, musím říct, že v ten okamžik, kdy se začalo jednat, se okamžitě vynořilo několik dalších, kteří představují obecně kvalitní firmy. Budeme hledat nejlepší řešení pro Novou huť".

Odboráři tak odcházeli od Strakovy akademie spokojeni. Právě podpis smlouvy s poradenskou firmou byl totiž jejich hlavním požadavkem. Jak Radiožurnálu řekl místopředseda Odborového svazu Kovo Josef Středula, firma Roland Berger by měla jako kvalitní poradce zamezit tomu, aby se podnik prodal špatně.

"Věříme v to, že usnesení vlády, které očekáváme, že bylo či je částečně změněno, umožní i to, aby i další potenciální zájemci, jako je například společnost US Steel, měli možnost předložit svůj zájem, předpokládám, že seriozní zájem tak, aby ta soutěž byla skutečnou soutěží a aby se v té hře o naše hutnictví utkali ti nejsilnější investoři" .

Pavla Kvapilová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme