Odboráři z Nové huti zůstávají ve stávkové pohotovosti

Odbory Nové huti a Vysokých pecí Ostrava neodvolaly stávkovou pohotovost. Na mimořádném jednání o tom rozhodl tamní krizový štáb. Odborářům nejvíc vadí, že vláda nerespektovala jejich požadavky na změnu plánu předkládaného Evropské unii. To podle odborového tajemníka Nové huti Vladimíra Dragona ohrozí změny v ocelářství a může ho i zlikvidovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace hutníků | Foto: Gérard Gratadour

"Krizový štáb při dnešním zasedání přijal informaci, že materiál Fondu národního majetku o restrukturalizaci ocelářského průmyslu byl i přes náš protest beze změn předán k jednání s Evropskou komisí do Bruselu. Z toho vyplývá, že představitelé vlády ignorovali veškeré naše argumenty a tímto svým jednáním ohrozili úspěšný průběh restrukturalizace hutí", řekl Vladimír Dragon.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Dragon - odbory NH

Vláda začátkem února udělila do konce května exkluzivitu při jednáních o vstupu do Nové huti firmě LNM Holdings. Kabinet počítá s pokračováním financování Vítkovice Steel přes společnost Osinek, dceřinou firmu FNM. Osinek přitom může zvýšit základní kapitál o sedm miliard korun, čímž se může ve výběrovém řízení zajímat o koupi Vítkovice Steel. Odboráři se obávají zejména toho, že tento návrh restrukturalizace by mohl znamenat vytunelování huti.

Při svých předcházejících demonstracích, naposledy 20 února v Praze, žádali odboráři také rychlý podpis smlouvy mezi FNM a poradenskou firmou Roland Berger. Ta byla v pátek 22. února uzavřena. K jakým protestním akcím odboráři sáhnou, to rozhodne podniková rada v pondělí 4. března.

Jitka Hanžlová, Ivana Šuláková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme