Odboráři Železáren Chomutov chtějí vyhlášení konkursu

Odboráři akciové společnosti Železárny Chomutov požádali dopisem Krajský soud v Ústí nad Labem o urychlené prohlášení konkursu na majetek firmy a jmenování správce konkursní podstaty. Návrh na konkurs podala už v říjnu Československá obchodní banka, která je jedním z věřitelů železáren. Podle odborářů umožňuje oddalování konkursu majiteli železáren zvětšovat dluhy smlouvami uzavíranými v neprospěch firmy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za hlavní nebezpečí označili odboráři ukončení pracovního poměru 23 členů nižšího a středního managementu, kteří by měli na základě výpovědi dané zaměstnavatelem opustit firmu na konci února příštího roku. „Bez těchto lidí není možné zachovat nadále výrobu. Absencí klíčových technicko-hospodářských pracovníků je ohroženo i řádné předání podniku konkursnímu správci či novému majiteli,“ varuje odborový předák a člen dozorčí rady podniku Pavel Martoňák.

Jak vyplývá z rozvahy, vlastní jmění společnosti bylo k 31. říjnu v propadu 132,608 miliónu korun. Za prvních deset měsíců letošního roku vykázala firma ztrátu 189,525 miliónu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme