Odboráři Železáren Chomutov chtějí vyhlášení konkursu

Odboráři akciové společnosti Železárny Chomutov požádali dopisem Krajský soud v Ústí nad Labem o urychlené prohlášení konkursu na majetek firmy a jmenování správce konkursní podstaty. Návrh na konkurs podala už v říjnu Československá obchodní banka, která je jedním z věřitelů železáren. Podle odborářů umožňuje oddalování konkursu majiteli železáren zvětšovat dluhy smlouvami uzavíranými v neprospěch firmy.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za hlavní nebezpečí označili odboráři ukončení pracovního poměru 23 členů nižšího a středního managementu, kteří by měli na základě výpovědi dané zaměstnavatelem opustit firmu na konci února příštího roku. „Bez těchto lidí není možné zachovat nadále výrobu. Absencí klíčových technicko-hospodářských pracovníků je ohroženo i řádné předání podniku konkursnímu správci či novému majiteli,“ varuje odborový předák a člen dozorčí rady podniku Pavel Martoňák.

Jak vyplývá z rozvahy, vlastní jmění společnosti bylo k 31. říjnu v propadu 132,608 miliónu korun. Za prvních deset měsíců letošního roku vykázala firma ztrátu 189,525 miliónu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme