Odbory a zaměstnavatelé chtějí dál jednat o ceně elektřiny

Vláda by měla dál jednat o cenách elektřiny pro příští rok. Na dnešním předsednictvu tripartity se na tom shodli jak zástupci zaměstnavatelů, tak odborů. Představitelé Svazu průmyslu a dopravy dnes předsedovi vlády předložili další čísla, která zpochybňují informace, ze kterých vláda při výpočtu dopadu podpory alternativních zdrojů na koncovou cenu elektřiny vycházela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektrická energie. Ilustrační foto

Elektrická energie. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Data, která pro vládu připravil Energetický regulační úřad, se jak zaměstnavatelům, tak odborům nezdají relevantní.

„Jsou to čísla porovnávající vývoj ve všech obnovitelných zdrojích. Nejde jenom o fotovoltaiky, ale jde samozřejmě i o větrné elektrárny, malé vodní elektrárny, vazby na silovou energii, vazby na ceny doma a na zahraničních trzích. Jedná se tedy o celý komplex opatření,“ řekl viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.

Důležité podle něj je, aby premiér Petr Nečas i celá vláda měli k dispozici „spravedlivé a precizní“ údaje.

„Jsme připraveni o cenách jednat. Bylo upozorněno, že ne všechny informace jsou objektivní s tím, že si myslíme, že vývoj ceny elektrické energie i v závislosti na obnovitelných zdrojích by měl být ještě dalším bodem jednání nejen tripartity, ale v tomto případě i vlády,“ uvedl předseda odborového svazu Kovo Josef Středula.

Dodal, že cílem je eliminovat problémy tak, abychom se nedostali v dalších obdobích do podobného problému, jímž je nebezpečí vzniku vyšších cen elektrické energie, než jaké jsou v současné době.

Věra Pfeifferová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme