Odbory: Modrá šance je pro bohaté

Českomoravská konfederace odborových svazů tvrdí, že Modrá šance z dílny ODS je především pro zdravé, majetné a bezdětné. Z oponentní analýzy, kterou odborářská centrála zveřejnila, dále vyplývá, že rodiny s dětmi by naopak Modrá šance poškodila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dům odborových svazů | Foto: ČMKOS

Podle Českomoravské konfederace odborových svazů by na rovné 15procentní dani ODS vydělali jen lidé s příjmy nad třicet tisíc korun - naopak pro občany s nižšími příjmy by byla nevýhodná.

Reformy podle receptů ODS by jen v prvním roce mohly snížit příjmy státu o více než 130 miliard korun - říká šéf Českomoravské odborové konfederace Milan Štěch. Stále více lidí by se propadalo pod hranici chudoby - přitom z zatím pod ní žijí jen 4 procenta populace: "To je dobře, to je nejméně v Evropě." Ovšem při zásazích do systému by do chudoby upadly podle Štěcha tisíce lidí.

Modrá šance povede ke stagnaci hospodářství a polarizaci společnosti - varují dále odbory. Místopředseda ODS Petr Bendl nesouhlasí: "Je to lež. To by všichni ti vaši ekonomičtí experti měli odevzdat diplom a vrátit se na základní školu."

Podle expertů ODS Modrá šance naopak zrychlí ekonomický růst. Jako příklad fungování rovné daně uvádějí Slovensko. Odbory chtějí svou analýzou pomoci sociální demokracii - tvrdí nejsilnější opoziční strana.

Milan Kopp, Pavla Dluhoschová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme