Odbory Mostecké uhelné pro zachování pracovních míst

Odboráři z Mostecké uhelné jednají s městy a obcemi, kterých by se dotkla pokračující těžba hnědého uhlí. Odbory prosazují variantu, která by umožnila v těžbě pokračovat ještě dalších čtyřicet let. Většina samospráv v dotčených obcích ale prolomení ekologických limitů odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

povrchový důl

Podle odborů by zachování limitů těžby znamenalo postupné propuštění dvou a půl tisíce lidí. Pokud se v těžbě na dole ČSA nebude nepokračovat, první stovky lidí podle nich přijdou o práci už tomto a v příštím roce.

Litvínovská radnice, na kterou se odboráři obrátili, ale trvá na svém stanovisku v těžbě za limity nepokračovat. Město se s odbory dohodlo jen na tom, že pomůže propuštěným lidem při hledání práce.

Odboráři z Mostecké uhelné se chtějí setkat také se zastupiteli dalších měst a obcí, kterých by se těžba za limity dotkla. Vedení Horního Jiřetína, který by v takovém případě čekala likvidace, jednaní odmítá.

Tomáš Šácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme