Odbory ze Škody Auto se možná s vedením dohodnou

Krizová situace kolem zvyšování platů ve Škodě Auto se možná blíží k závěru. Odboráři ve Škodě Auto považují návrhy zprostředkovatele Ivana Fišery na vyřešení sporů ohledně výše platů za vyvážené. Chtějí je proto použít jako mezistupeň k dalšímu jednání s firmou. Šéf odborářů Jaroslav Povšík ale přesná čísla nezveřejnil. Fišera předložil své návrhy odborům a zástupcům firmy Škoda Auto včera odpoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škoda Auto a.s. | Foto: Škoda Auto

Odbory požadovaly desetiprocentní nárůst mezd, firma nabízela zhruba tříprocentní a další výhody. Přijatelný kompromis nedokázaly obě strany najít ani po řadě vyjednávacích kol. Na pomoc si proto přizvaly zprostředkovatele.

Podle šéfa odborů Jaroslava Povšíka sice navržený materiál předpokládá nižší kompenzace v dalších složkách platů, přesto je přijatelný. "Podniková rada sdělila, že by mohl být východiskem pro další jednání, pokud druhá strana bude postupovat stejným způsobem jako my. My firmě sami žádnou nabídku dávat nebudeme. My očekáváme, že firma dá nabídku nám. Pokud se nebudou vyvíjet ta jednání dvě až tři kola optimálně, tak vyhlásíme stávku."

Markéta Kaclová, Jana Zemanová, Ladislav Pavlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme