Odstranění limitů pro těžbu uhlí otevírá jednání s vlastníky pozemků

O prolomení limitů pro těžbu hnědého uhlí rozhodnou obyvatelé ohrožených obcí na Mostecku. V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu řekl ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský, že bez souhlasu obyvatel Horního Jiřetína a Černic těžba na jejich pozemcích nezačne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr průmyslu a obchodu Vladimír Tošovský | Foto: Tomáš Adamec

Podle něj odstranění limitů pro těžbu uhlí teprve otevírá možnost jednání:

"Jestli se bude, či nebude těžit uhlí, o tom rozhodnou podle horního zákona dohody mezi tím, kdo chce uhlí těžit, a mezi tím, kdo má pozemky k dispozici. Dokud se nedohodnou, tak se těžit nebude. Není to o tom, že když se nařízení vlády zruší, začíná se těžit - uvolňuje se cesta k tomu, aby se dohodli."

Ministr průmyslu a obchodu Tošovský dnes představil energetickou koncepci pro Česku republiku do roku 2050. Zelenou by v ní měla dostat jaderná energie a také rozšířená těžba uhlí, které leží za limity stanovené vládou v roce 1991.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz.
Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Helena Šulcová, Radek Pavlovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme