'Okopírovali jste naši kameru pro chytré telefony.' Izraelský start-up žaluje giganta Apple

Izraelský start-up Corephotonics žaluje americkou společnost Apple. Gigant podle něj okopíroval jeho patentovanou technologii kamery pro chytré telefony. Žalobu na porušení patentového práva předložila federálnímu soudu v San Jose v Kalifornii, informovala v úterý agentura Reuters.

San Jose Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smartphone firmy Apple (ilustrační foto) | Foto: Free-Photos/CC0 Creative Commons | Zdroj: Pixabay

Společnost Corephotonics uvedla, že Apple bez souhlasu použil její patentovanou technologii duální kamery v chytrých telefonech iPhone 7 Plus a iPhone 8 Plus.

Apple zůstává nejcennější značkou světa, TOP 10 ovládají technologičtí giganti

Číst článek

Corephotonics podle serveru MacRumors tvrdí, že oba modely chytrého telefonu kopírují patentovaný design teleobjektivu, optický zoom a metodu pro inteligentní spojování snímků z širokoúhlých záběrů a teleobjektivu.

Nejnovější iPhone X v žalobě nefiguruje, přestože má fotoaparát s dvěma objektivy. Možná proto, že zařízení bylo uvedeno do prodeje teprve před pár dny, uvedl server.

Zástupce izraelského start-upu David Mendlovic se původně na amerického giganta obrátil s žádostí o strategické partnerství a přestože zpětná vazba byla pozitivní a Apple technologii ocenil, licenční smlouva uzavřena nikdy nebyla.

Corephotonics dokonce tvrdí, že jí představitel americké firmy řekl, že než bude Apple muset něco zaplatit, uplynou roky a miliony dolarů.

Firma Corephotonics

Společnost Corephotonics vznikla v roce 2012, sama sebe charakterizuje jako průkopníka ve vývoji technologie duální kamery pro mobilní zařízení.

V nejnovějším kole financování v lednu získala od investorů 15 milionů dolarů, v přepočtu téměř 332 milionů korun, celkově už do ní fondy rizikového kapitálu a další investoři vložili 50 milionů dolarů, tedy zhruba 1,1 miliardy korun. Nejnověji peníze poskytly firmy jako je Samsung Ventures, Foxconn a MediaTek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme