OMV koupila čerpací stanice Aralu a bude jedničkou trhu

Rakouská skupina OMV koupila čerpací stanice Aralu. S více než dvěma stovkami pump se tak stane OMV největší zahraniční sítí v tuzemsku a úplnou jedničkou podle objemu prodeje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benzínová pumpa u dálnice | Foto: Jan Rosenauer

OMV oznámila, že chystá do převzetí čerpacích stanic Aralu investovat tři až čtyři miliony eur (zhruba až 120 milionů Kč). Kupní cenu firma nezveřejnila.

Rakouská společnost převezme 70 pump Aralu a celkem bude mít 216 čerpacích stanic. V současnosti má OMV na českém trhu desetiprocentní podíl a chce usilovat o získání 20procentního podílu.

Aral měl na českém trhu prodeje pohonných hmot asi desetiprocentní podíl, v lednu však firma oznámila úmysl z České republiky odejít. Aral prodal v roce 2003 po převzetí britskou BP své sítě na Slovensku a v Maďarsku, rovněž do rukou OMV.

Největší sítí v Česku podle počtu stanic je nyní Benzina ze skupiny Unipetrol, která má zhruba 300 pump. OMV by ji však nyní měla předehnat v celkovém objemu prodeje.

Regina Prouzová-Květoňová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme